Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Jaki Dom Maklerski wybrać?
PostNapisane: 15 sie 2010, o 16:58 

Dołączył(a): 15 sie 2010, o 16:46
Posty: 2

Offline
Witam,

Mam pytanie póki, co korzystam z domu maklerskiego w mBanku. Widziałem, że np., ING ma w swojej ofercie konto maklerskie z dostępem do programu analitycznego - Sidoma. Alior jakiś inny… Wiecie coś na te tematy? Czy warto przenieść się do ING lub Aliora? Jeśli nie to, jaki dom maklerski wybrać? Zależy mi na dobrej obsłudze i niezawodności całego systemu.

Będę wdzięczny za jakieś wskazówki.

Pozdrawiam.


 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaki Dom Maklerski wybrać?
PostNapisane: 20 sie 2010, o 10:03 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 mar 2010, o 23:38
Posty: 97
Lokalizacja: www.styl24h.pl

Offline
Jeśli chcesz na poważnie zająć się inwestowaniem to zdecydowanie proponuję ci zmianę konta maklerskiego, które masz w mBanku. Z tego, co się orientuję konto w mBanku jest bezpłatne, ale nie oferuje zbytnio profesjonalnych usług i systemu transakcyjnego. Jest to moim zdaniem konto, które jest dobre dla osób początkujących, które zaczynają swoją przygodę i chcą poznać zasady funkcjonowania rynku papierów wartościowych oraz instrumentów pochodnych.

Ja od dłuższego czasu posiadam konto w Domu Maklerskim Pekao S.A. Początkowo byłem średnio zadowolony z ich usług gdyż cały system i panel do AT był skromny i bardzo źle funkcjonowała. Od ok. miesiąca cała sytuacja się zmieniła gdyż DM wprowadził zmiany w postaci bardziej zaawansowanego pod względem analizy technicznej sytemu. Masz dostęp do obszernej gamy wskaźników AT z możliwością modyfikacji pod własne potrzeby. Jest to przyjazny dobrze funkcjonujący system.

Jeśli natomiast chodzi o inne konta maklerskie, które polecam to:

- Dom Maklerski BOŚ S.A
- Dom Maklerski BZ WBK S.A w którym otrzymujesz bezpłatnie dostęp do profesjonalnego programu AmiBroker z możliwością śledzenia notować w czasie rzeczywistym.
- Dom Maklerski ING S.A o którym wcześniej wspomniałeś.

Opłata, z jaką należy się liczyć za prowadzenie rachunku to ok. 15 - 60 zł rocznie.
Jest to opłata podstawowa nieuwzględniająca dodatkowych pakietów, które możesz sobie dokupić.

Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania to pytaj śmiało. ;)

Pozdrawiam.

_________________
Bankier.pl - https://reklamadt85.produktyfinansowe.pl


 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaki Dom Maklerski wybrać?
PostNapisane: 25 sie 2010, o 17:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 sie 2010, o 14:18
Posty: 13
Lokalizacja: Net...

Offline
Ja polecam konto maklerskie w bossa.pl. Jest świetne, jeśli chodzi o serwisy informacyjne i dane niezbędne każdemu, kto zajmuje się inwestowaniem. ;)


 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaki Dom Maklerski wybrać?
PostNapisane: 24 lis 2010, o 12:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lis 2010, o 11:56
Posty: 12

Offline
Jeśli chodzi o konto dla osób początkujących to polecam konto w Alior Bank oraz konto w XTB. Są to konta zupełnie bezpłatne, bez opłat za otwarcie i prowadzenie. Stawki za dokonanie zlecenia kupna/sprzedaży papierów, jakie oba biura proponują z tego, co się orientuję są również najniższe na rynku i wynoszą bodajże 3 zł za zlecenie.

Nie wiem jak z funkcjonalnością i niezawodnością całego sytemu transakcyjnego oraz dostępem do serwisów informacyjnych, ale sądzę, że dla początkujących powinny być wystarczające.

Jeśli zaś chodzi o profesjonalne konto maklerski i profesjonalny Dom Maklerski to polecam konto w Dom Maklerski BOŚ S.A, Dom Maklerski BZ WBK S.A oraz Dom Maklerski Pekao S.A o którym wcześniej pisał Tomi oraz T...sz. Są to konta z opłatami rocznymi w granicach 50 - 60 zł i dość wysokimi prowizjami za zlecenie 5 - 8 zł, ale za to mamy gwarancje fachowych usług i niezawodności.

Ja sam posiadam konto w Dom Maklerski Pekao S.A

Tomi a jak wyglądają dokładnie koszty związane z prowadzenie i dostępem do serwisów w bossa.pl? Masz tam może rachunek maklerski?

Pytam, bo DM Pekao S.A ostatnio podnieśli dość istotnie opłaty i zastanawiam się nad zmianą. :o


 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaki Dom Maklerski wybrać?
PostNapisane: 9 gru 2010, o 20:10 

Dołączył(a): 9 gru 2010, o 19:38
Posty: 3

Offline
Jak na razie mam w mBanku, jest bezpłatnie i doszło trochę nowych funkcji. Zakup 0,39% podobnie jak sprzedaż, minimum 3zł. Ostatnio trochę szwankowało, ale nie jest źle.

Proszę o wypowiedzi na temat innych kont z emaklerem, jakie są opłaty.

Ogólnie jestem zadowolony. :roll:

Przelew z konta maklerskiego trwa 3 dni robocze


Ostatnio edytowano 14 gru 2010, o 20:57 przez miron62, łącznie edytowano 1 raz

 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaki Dom Maklerski wybrać?
PostNapisane: 11 gru 2010, o 11:21 

Dołączył(a): 2 gru 2010, o 12:36
Posty: 5

Offline
Witam,

Ja mam konto w XTB tez darmowe prowizje mam 0.25%. Minimalna prowizja wynosi 3 zł.


 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaki Dom Maklerski wybrać?
PostNapisane: 14 gru 2010, o 19:04 

Dołączył(a): 14 gru 2010, o 18:06
Posty: 1

Offline
pajak1118 napisał(a):
Witam,

Ja mam konto w XTB tez darmowe prowizje mam 0.25%. Minimalna prowizja wynosi 3 zł.


Jak wygląda funkcjonalność konta maklerskiego w XTB? Długo trwa przelew pieniędzy? (z konta osobistego do XTB i odwrotnie)


 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaki Dom Maklerski wybrać?
PostNapisane: 14 gru 2010, o 21:01 

Dołączył(a): 9 gru 2010, o 19:38
Posty: 3

Offline
Makler napisał(a):
Jeśli chodzi o konto dla osób początkujących to polecam konto w Alior Bank oraz konto w XTB. Są to konta zupełnie bezpłatne, bez opłat za otwarcie i prowadzenie. Stawki za dokonanie zlecenia kupna/sprzedaży papierów, jakie oba biura proponują z tego, co się orientuję są również najniższe na rynku i wynoszą bodajże 3 zł za zlecenie.

Nie wiem jak z funkcjonalnością i niezawodnością całego sytemu transakcyjnego oraz dostępem do serwisów informacyjnych, ale sądzę, że dla początkujących powinny być wystarczające.

Jeśli zaś chodzi o profesjonalne konto maklerski i profesjonalny Dom Maklerski to polecam konto w Dom Maklerski BOŚ S.A, Dom Maklerski BZ WBK S.A oraz Dom Maklerski Pekao S.A o którym wcześniej pisał Tomi oraz T...sz. Są to konta z opłatami rocznymi w granicach 50 - 60 zł i dość wysokimi prowizjami za zlecenie 5 - 8 zł, ale za to mamy gwarancje fachowych usług i niezawodności.

Ja sam posiadam konto w Dom Maklerski Pekao S.A

Tomi a jak wyglądają dokładnie koszty związane z prowadzenie i dostępem do serwisów w bossa.pl? Masz tam może rachunek maklerski?

Pytam, bo DM Pekao S.A ostatnio podnieśli dość istotnie opłaty i zastanawiam się nad zmianą. :o

PEKAO S.A. ma bardzo wysokie opłaty, obsługa w oddziałach jest tragiczna podobnie jak w PKO BP


 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaki Dom Maklerski wybrać?
PostNapisane: 23 gru 2010, o 13:34 

Dołączył(a): 2 gru 2010, o 12:36
Posty: 5

Offline
pikus napisał(a):
pajak1118 napisał(a):
Witam,

Jak wygląda funkcjonalność konta maklerskiego w XTB? Długo trwa przelew pieniędzy? (z konta osobistego do XTB i odwrotnie)




ja przelewam kase z BPH wplywaja w ten sam dzien ale nie odrazu


 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaki Dom Maklerski wybrać?
PostNapisane: 24 gru 2010, o 21:44 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lis 2010, o 11:56
Posty: 12

Offline
miron62 napisał(a):
Makler napisał(a):
Jeśli chodzi o konto dla osób początkujących to polecam konto w Alior Bank oraz konto w XTB. Są to konta zupełnie bezpłatne, bez opłat za otwarcie i prowadzenie. Stawki za dokonanie zlecenia kupna/sprzedaży papierów, jakie oba biura proponują z tego, co się orientuję są również najniższe na rynku i wynoszą bodajże 3 zł za zlecenie.

Nie wiem jak z funkcjonalnością i niezawodnością całego sytemu transakcyjnego oraz dostępem do serwisów informacyjnych, ale sądzę, że dla początkujących powinny być wystarczające.

Jeśli zaś chodzi o profesjonalne konto maklerski i profesjonalny Dom Maklerski to polecam konto w Dom Maklerski BOŚ S.A, Dom Maklerski BZ WBK S.A oraz Dom Maklerski Pekao S.A o którym wcześniej pisał Tomi oraz T...sz. Są to konta z opłatami rocznymi w granicach 50 - 60 zł i dość wysokimi prowizjami za zlecenie 5 - 8 zł, ale za to mamy gwarancje fachowych usług i niezawodności.

Ja sam posiadam konto w Dom Maklerski Pekao S.A

Tomi a jak wyglądają dokładnie koszty związane z prowadzenie i dostępem do serwisów w bossa.pl? Masz tam może rachunek maklerski?

Pytam, bo DM Pekao S.A ostatnio podnieśli dość istotnie opłaty i zastanawiam się nad zmianą. :o

PEKAO S.A. ma bardzo wysokie opłaty, obsługa w oddziałach jest tragiczna podobnie jak w PKO BP


Ja mimo dużych opłat nadal pozostaję w Pekao S.A ponieważ jest to dla mnie wygodne. Od dłuższego czasu mam tam konto osobiste powiązane z rachunkiem maklerskim.

Co do PKO BP to ten bank zawsze będzie dla mnie skostniały i spóźniony, jeśli chodzi, o innowacyjność i wprowadzanie nowych rozwiązań.

Ps. Ostatnio Bank Pekao S.A wprowadził możliwość darmowego prowadzenia rachunku maklerskiego w 2011r. dla osób studiujących, które otworzą rachunek do końca 2010r.


 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaki Dom Maklerski wybrać?
PostNapisane: 7 kwi 2011, o 10:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 kwi 2011, o 22:47
Posty: 7
Lokalizacja: Kielce

Offline
Polecam Dom Maklerski BZ WBK S.A. Naprawdę warto, jeśli chodzi o profesjonalne konto maklerski, mają bardzo bogatą ofertę. :shock:


 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaki Dom Maklerski wybrać?
PostNapisane: 8 kwi 2011, o 15:41 

Dołączył(a): 9 gru 2010, o 19:38
Posty: 3

Offline
Co to za oferta, byłem osobiście przed miesiącem w banku i nic ciekawego nie było. :roll:


 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaki Dom Maklerski wybrać?
PostNapisane: 11 kwi 2011, o 09:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 kwi 2011, o 22:47
Posty: 7
Lokalizacja: Kielce

Offline
miron62 napisał(a):
Co to za oferta, byłem osobiście przed miesiącem w banku i nic ciekawego nie było. :roll:


Głównie miałem tu na myśli to, że Dom Maklerski BZ WBK S.A oferuje nam w ramach rachunku maklerskiego program do analizy technicznej AmiBroker. AmiBroker jest udostępniany bezpłatnie...

Jeśli chciałbyś korzystać z tego programu do AT bez zakładania rachunku w DM BZ WBK S.A to:

- cena AmiBroker oscyluje w granicach 300 - 500 zł
- plus do tego pakiet notować w czasie rzeczywistym na Statica.pl, który jest płatny w wysokości 44 zł miesięcznie

Co do innych stawek i prowizji nie ma zbytniego szału...


 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaki Dom Maklerski wybrać?
PostNapisane: 22 sty 2014, o 21:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 kwi 2011, o 20:12
Posty: 9

Offline
W X Trade Brokers oprócz dostępu do ryku FOREX jest platforma pozwalająca handlować na GPW a przy tym mają bardzo atrakcyjne stawki:

- 0 zł za dostęp
- 3 zł za złożenie zlecenia

Wygląda atrakcyjnie, ale warto byłoby zobaczyć funkcjonalność platformy jej niezawodność.


 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


cron