Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Konta osobiste
PostNapisane: 12 mar 2010, o 14:20 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 mar 2010, o 23:38
Posty: 97
Lokalizacja: www.styl24h.pl

Offline
W pewnym momencie wszyscy zastanawiamy się nada założeniem konta osobistego. Na rynku finansowym możemy znaleźć wiele ofert jednak problem zawsze pozostaje ten sam. Jakie wybrać konto?

Ja z własnego doświadczenia polecam dwa konta, z których korzystam od dłuższego czasu.

Jedno to konto w mBanku, banku internetowym. Jest to ciekawe rozwiązanie dla osób, które nie chcą ponosić miesięcznym kosztów za prowadzenie kont oraz operacje dokonywane za jego pośrednictwem (przez internet).

Niżej podaję link do strony gdzie można założyć owe konto nie wychodząc z domu oraz zapoznać się z jego funkcjami.

http://www.mbank.net.pl/11280

- 0 zł za otwarcie i prowadzenie
- 0 zł za dostęp przez Internet, telefon oraz SMS
- 0 zł za wydanie i korzystanie z karty

Konto w mBanku jest zupełnie darmowe i daje wiele możliwości.

Drugą ciekawą propozycją to konto w banku PEKAO S.A, które jest bardzo funkcjonalne i zawiera masę przydatnych opcji (przelewy, doładowania, dostęp do konta maklerskiego, funduszy inwestycyjnych oraz wiele innych ciekawych funkcji). Konto to jest odpłatne i miesięczna kwota za utrzymanie konta w zależności od rodzaju waha się w granicach 4 – 12 zł.

Jeśli macie jakieś swoje doświadczenia i spostrzeżenia odnośnie kont osobistych i banków, w których są one prowadzone to zapraszam do dyskusji i przedstawiania swoich propozycji oraz krótkiego uzasadnienia.

_________________
Bankier.pl - https://reklamadt85.produktyfinansowe.pl


 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Konta osobiste
PostNapisane: 3 maja 2010, o 15:44 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 maja 2010, o 11:13
Posty: 32

Offline
Zdecydowanie polecam konto w mBanku. :D Duże możliwości zupełnie za darmo.

Sama jestem posiadaczem tego konta od dłuższego czasu i praktycznie na chwilę obecną nie zamieniłabym go ma coś innego.

Polecam...

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

_________________
Poświęcaj tyle czasu na ulepszanie siebie, byś nie miał go na
krytykę innych.


 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Konta osobiste
PostNapisane: 16 cze 2010, o 08:58 

Dołączył(a): 16 cze 2010, o 08:52
Posty: 1

Offline
Ja od dłuższego czasu posiadam konto w Polbanku (mocno oszczędzające) jest to dobre rozwiązanie dla osób, które oszczędzają, konto jest wolne od podatku Belki a oprocentowanie wynosi 5,5%


 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Konta osobiste
PostNapisane: 20 cze 2010, o 19:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 cze 2010, o 19:16
Posty: 28
Lokalizacja: Jaworzno

Offline
Mam zamiar założyć konto i również zastanawiałem się nad mBankiem. Kuszący jest brak opłat, bo nie zawsze będę z tego konta korzystał więc po co płacić jak nic nie będę robił;P
Jak nie znajdę nic lepszego(a wątpię) to założę w mBanku.


 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Konta osobiste
PostNapisane: 20 cze 2010, o 19:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2010, o 00:37
Posty: 10

Offline
Fenrir ogólnie niczym nie ryzykujesz, bo konto jest zupełnie darmowe. Możesz założyć bez problemu, a jak znajdziesz coś bardziej odpowiedniego to zmienisz. Ja korzystam z niego od dłuższego czasu i zapewniam cię, że będziesz zadowolony.

W mBanku nie biorą nawet pieniędzy za wysłanie sms autoryzacyjnego, co w przypadku innych bankach wiąże się z kosztami (PEKAO S.A - 20 groszy/jeden sms)

Pozdr... ;)


 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Konta osobiste
PostNapisane: 21 cze 2010, o 22:23 

Dołączył(a): 17 cze 2010, o 20:50
Posty: 2

Offline
Jestem zainteresowany kontem w mBanku, ale tym od 13 lat. Może podzielicie się swymi uwagami, spostrzeżeniami, oraz poradzicie czy warto :?:


 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Konta osobiste
PostNapisane: 27 cze 2010, o 07:35 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 mar 2010, o 23:38
Posty: 97
Lokalizacja: www.styl24h.pl

Offline
Bardzo ciekawe rozwiązanie dla osób powyżej 13 roku życia, ale które jeszcze nie ukończyły 18 lat. Tylko z tego, co pamiętam musisz się liczyć z miesięczną opłatą za utrzymanie w wysokości 1,50 zł. :( To konto w przeciwieństwie do standardowego eKonta jest w małym stopniu odpłatne. Myślę, że nie są to duże koszty miesięczne i warto, bo lepszą ofertę trudno będzie znaleźć.

Ogólnie polecam...

Poniżej dla osób zainteresowanych przesyłam link do owego konta:

http://www.mbank.net.pl/12655

_________________
Bankier.pl - https://reklamadt85.produktyfinansowe.pl


 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Konta osobiste
PostNapisane: 6 lip 2010, o 14:59 

Dołączył(a): 6 lip 2010, o 14:57
Posty: 1

Offline
Ja też założyłem. Osobiście polecam.


 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Konta osobiste
PostNapisane: 6 lip 2010, o 22:10 

Dołączył(a): 6 lip 2010, o 21:33
Posty: 1

Offline
Ja polecam konto w Polbanku powiązane z mocno oszczędzającym, niedawno się tam na takie właśnie "przerzuciłam".
Tak jak w mbanku nie ma żadnych opłat za otwarcie, prowadzenie, dostęp przez internet, kartę, czy przelewy. A na koncie mocno oszczędzającym codziennie dopisują odsetki od kwoty, która aktualnie na nim jest i przyznam, że jak się cośkolwiek ma oszczędności to trochę się z tych odsetek uzbiera. ;)

Ja przynajmniej jestem zadowolona. :P


 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Konta osobiste
PostNapisane: 15 sie 2010, o 18:17 

Dołączył(a): 15 sie 2010, o 17:53
Posty: 4

Offline
Do wszystkich mających konta i, co gorsze, pieniądze w Polbanku: pamiętajcie, że tego banku nie obejmują gwarancje BFG!!! Polbank jest bankiem greckim, a chyba wiecie, co się dzieje z finansami tego kraju. W razie krachu nie zdążycie nawet pomachać swoim własnym pieniądzom na pożegnanie...

Co się tyczy mBanku - mam rachunek od kilku lat, ale zaczynam myśleć o przeprowadzce gdzieś indziej. Jeszcze nie wiem gdzie i czy w ogóle tego dokonam, ale przydałby się bank z bardziej rozbudowaną częścią maklerską. Znacie może taki?


 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Konta osobiste
PostNapisane: 17 sie 2010, o 01:40 

Dołączył(a): 13 sie 2010, o 22:01
Posty: 1

Offline
Fenrir osobiście polecam Ci konto osobiste w Doutsche Banku. Też darmowe plus oszczędzające z oprocentowaniem i jeszcze jakaś promocja jest, że dodają ipoda


 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Konta osobiste
PostNapisane: 20 sie 2010, o 19:20 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 mar 2010, o 23:38
Posty: 97
Lokalizacja: www.styl24h.pl

Offline
Zgadzam się w 100% z Johnny Bravo, Polbank jest bankiem, w którym głównym akcjonariuszem jest grecki bank. Sytuacja w Grecji delikatnie mówiąc jest dosyć napięta. ;) Jedynym pocieszeniem jest to, że każda osoba mająca konto w Polsce jest objęta Funduszem Gwarancyjnym, co sprawia, że w przypadku niewypłacalności banku otrzymujemy gwarancję wypłaty środków do wysokości 50 tysięcy.

Jeśli chodzi o konto w Polbanku to nic konkretnego na chwilę obecną nie potrafię powiedzieć gdyż zawsze przy wyborze konta kierowałem się stabilizacją.

porky6 a jak jest z dostępem do bankomatów w Doutsche Banku?

Napiszcie, jeśli macie konto w tym banku, jakie są prowizje.

Pozdrawiam.

_________________
Bankier.pl - https://reklamadt85.produktyfinansowe.pl


 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Konta osobiste
PostNapisane: 20 sie 2010, o 19:26 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lip 2010, o 17:52
Posty: 19

Offline
surma napisał(a):
Jestem zainteresowany kontem w mBanku, ale tym od 13 lat. Może podzielicie się swymi uwagami, spostrzeżeniami, oraz poradzicie czy warto :?:


Bardzo fajne konto, mój młodszy brat je ma. 1,50 zł to jeszcze nie takie koszty.

Pozdrawiam.

_________________
Każdy potrafi kochać, ale nie każdy potrafi się do tego przyznać.


 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Konta osobiste
PostNapisane: 13 lis 2010, o 11:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lis 2010, o 11:12
Posty: 5
Lokalizacja: Poznań

Offline
Zakładałem konto w mBanku już z 4 lata temu.
Może obowiązują mnie stare taryfy ale wtedy jeszcze nie było żadnych opłat za prowadzenie konta jedynie 0,50zł za przelewy do innych banków.

Konto bardzo przyjazne użytkownikowi dobry sposób by nauczyć się oszczędzania.

_________________
Obrazek
Obrazek


 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Konta osobiste
PostNapisane: 24 lis 2010, o 12:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 sie 2010, o 14:18
Posty: 13
Lokalizacja: Net...

Offline
Dyktus do tej pory konto w mBanku jest zupełnie bezpłatne. Nic się nie zmieniło taryfy pozostały bez zmian. Ja nie płacę nawet tych 0.50 groszy, o których pisałeś za dokonanie przelewu krajowego do innego banku.

Masz rację konto jest bardzo przyjazne, polecam je z pełną stanowczością.

A ty poważnie masz taką opłatę?


 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Konta osobiste
PostNapisane: 19 gru 2010, o 08:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lis 2010, o 11:56
Posty: 12

Offline
Witam wszystkich,

Postanowiłem napisać w tym wątku nie w celu rekomendacji jakiegoś konta, ale dlatego by zaprezentować konto, które daje nam nowe możliwość.

Mam tu na myśli CitiKonto Direct w banku Citi Handlowym. :) Bank proponuje nam zupełnie bezpłatne konto, jeśli wpływy miesięczne na nasz rachunek będą w wysokości min. 1500 zł (7 zł w przypadku nie spełnienia tego warunku). Jest to konto mobilne, internetowe, które daje nam możliwość wypłaty gotówki we wszystkich bankomatach w Polsce. Zasadniczym minusem jest mała ilość oddziałów, co utrudnia kontakt z bankiem.

W ramach oferty bank proponuje nam:

- 0 zł za prowadzenie konta
- 0 zł za przelewy
- 0 zł za wypłatę gotówki ze wszystkich bankomatów w kraju.

Sam niedawno chciałem przenieść swój obecny rachunek bankowy oraz maklerski do Citi Handlowego i w tym celu kontaktowałem się z bankiem (przez baner z forum), lecz w trakcie rozmowy z pracownikiem okazało się, że aby przenieś jeden z rachunków (maklerski) muszę stawić się osobiście w oddziale banku gdyż nie ma możliwości załatwienia tego przez kuriera (konto osobiste natomiast bez problemu można otworzyć i przenieść za pośrednictwem kuriera). Najbliższy jest w Tarnowie, czyli 60 kilometrów od mojego miejsca zamieszkania i nie wyobrażam sobie, aby w celu dopełnienia wszelkich formalności jeździć taki daleko. Wychodzę z założenia, że konto i inne usługi bankowe powinniśmy mieć w banku, z którym mamy łatwą możliwość osobistego kontaktu i dlatego pozostałem w swoim dotychczasowym banku.

Podsumowując CitiKonto Direct jest ciekawą propozycją dla osób mieszkających w większych aglomeracji gdzie jest dostęp do oddziałów, dużym plusem, który zasługuje na podkreślenie jest możliwość wypłaty gotówki we wszystkich bankomatach w Polsce niezależnie od banku. Jest to nowe rozwiązanie proponowane i promowane obecnie przez niektóre banki.

Decyzja należy do was… Są plusy i minusy... :shock:


 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Konta osobiste
PostNapisane: 28 sty 2011, o 13:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 sie 2010, o 19:54
Posty: 11
Lokalizacja: Opole

Offline
Maklerku muszę przyznać, że byłam w podobnej sytuacji, co ty... Bardzo zaciekawiło mnie to konto, a zwłaszcza możliwość korzystania ze wszystkich bankomatów, co bardzo ułatwia sprawę. Nie musimy biegać i szukać swojego bankomatu. Jest to dosyć dużym utrudnieniem, jeśli znajdujemy się poza miejscem zamieszkania i nie wiemy gdzie te bankomaty są...

Wracając do tematu, nigdzie nie mogłam znaleźć oddziału, aby zasięgnąć informacji o tym produkcie i ewentualnie założyć CitiKonto Direct lub też przenieść swoje obecne. W mojej najbliższej okolicy nie mam nawet żadnej placówki partnerskiej.

Także bezpośredni kontakt z oddziałem praktycznie zerowy, a to dla mnie jest bardzo ważny aspekt... :lol:

Mam w mBanku i pozostałam w nim, bo u mnie są przynajmniej placówki obsługi klienta... :roll:

_________________
Kobieta albo kocha, albo nienawidzi, trzeciej ewentualności nie ma.


 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Konta osobiste
PostNapisane: 30 kwi 2011, o 09:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lis 2010, o 11:56
Posty: 12

Offline
Dokładnie... ;)

To konta i cała oferta jest bardzo atrakcyjna, tylko z tym podstawowym minusem, o którym wcześniej pisaliśmy... Brak możliwości bezpośredniego kontaktu z placówką w mniejszych miastach, wszystko załatwiane korespondencyjnie, zdalnie. :shock:


 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Konta osobiste
PostNapisane: 9 maja 2011, o 08:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 paź 2010, o 13:59
Posty: 53

Offline
ale PKO ostatnio wprowadziło fajna promocję...
jedyny minus i warunek, to że wpłata na konto musi byc minimum 2000 i jako wynagrodzenie...
ale.... opłaty za konto zerowe
przelewy internetowe za free
i dłuuugi lista dostępnych bankomatów....


 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Konta osobiste
PostNapisane: 7 sty 2012, o 13:24 

Dołączył(a): 3 gru 2011, o 19:32
Posty: 5

Offline
O nie PKO to jakby się nie starało, jakich promocji by nie robiło to i tak do niego nie wrócę. mBank ostatnio zrobił sobie jaja z tymi 2zł opłatami... Każdy bank jest fajny dopóki nie staniesz się jego klientem. ;)


 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Konta osobiste
PostNapisane: 1 lip 2013, o 15:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2011, o 06:10
Posty: 5

Offline
A może Alior Sync? Dla mnie ciekawa oferta.:)


 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Konta osobiste
PostNapisane: 22 sty 2014, o 20:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 kwi 2011, o 20:12
Posty: 9

Offline
Zgadzam się z tobą Borys... Konto bardzo atrakcyjne zwłaszcza dla osób młodych (brak opłat) oraz że gwarantuje zwrot części środków z transakcji w internecie.

Minus słaba oferta depozytowa, niskie oprocentowanie.


 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Konta osobiste
PostNapisane: 23 sty 2014, o 19:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 cze 2011, o 15:11
Posty: 9

Offline
Moja propozycja to Konto bez Kantów w BOŚ Banku z programem Premiowym Aktywna Karta...

Zaje... oferta dla osób wykonujących dużo transakcji bezgotówkowych, ponieważ za każde 100 zł wydane kartą dostajemy zwrot w postaci 1 zł aż do kwoty 700 zł w miesiącu.

Konto nie jest bezpłatne tak jak w wyżej wymienianych propozycjach, bo obsługa miesięczna kształtuje się w granicach 13 zł za konto i kartę, ale dla osób aktywnych koszty zostaną zwrócone po kilku transakcja.:)

Ja osobiście w miesiącu zarabiam po 200 zł - 300 zł.

Super... Super... Super... Super...


 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


cron