Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Dopalacze
PostNapisane: 19 lis 2010, o 10:25 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 mar 2010, o 23:38
Posty: 97
Lokalizacja: www.styl24h.pl

Offline
Ostatnio bardzo głośnym medialnie problemem stała się sprawa tzw.,,dopalaczy”, czyli substancji psychoaktywnych. Media z wdziękiem maniaka ścigały się w informowaniu nas o problemie, który tak naprawdę istniał już od wielu lat.

Chciałbym poznać wasze opinie na temat tego problemu.

Czy według was jest ,,był” to problem realnie istniejący? Czy za wszelką cenę należy zdelegalizować dopalacze oraz jakie jest wasze zdanie na temat tych substancji i ich używania? Czy władza publiczna przez działania, które doprowadziły do zamknięcia punktów sprzedaży zbyt daleko posunęła się i przez to zaprzeczyła głoszonym przez siebie poglądom na temat swobody działalności gospodarczej? (chodzi o zamykanie legalnie działających firm)

Moje zdanie na temat dopalaczy, działań władzy publicznej (w pewnym zakresie) i zachowania się mediów jest negatywne, ale czekam z niecierpliwością na wasze opinie. ;)

_________________
Bankier.pl - https://reklamadt85.produktyfinansowe.pl


 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dopalacze
PostNapisane: 24 lis 2010, o 10:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2010, o 09:33
Posty: 28

Offline
Moim zdaniem jest to problem był i będzie… Nie ma się, co oszukiwać dopalacze to świństwo… Producenci dopalaczy zwinnie wykorzystali lukę, która była w prawie do zarabiania pieniędzy na substancjach, które tak naprawdę są truciznami. Jasne przecież było, że nikt tego nie będzie kupował w celach kolekcjonerskich. Nie bądźmy naiwni… :o

Z drugiej strony chore jest zamykanie sklepów, ponieważ sprzedawane artykuły mają charakter kolekcjonerski, więc zażywanie ich to "użycie niezgodne z przeznaczeniem" - równie dobrze można zamknąć np. sklepy z militariami, bo przecież nożem można kogoś zabić.

Nie jestem fanem dopalaczy, nigdy żadnych nie brałem, ale atmosfera, która się wokół nich zrobiła jest, co najmniej dziwna. Zobaczmy lepiej na nieszczęścia, jakie niosą one dla młodych ludzi, a zobaczymy sedno sprawy.

Wkraczamy w świat paradoksów… :twisted:


 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dopalacze
PostNapisane: 25 lis 2010, o 19:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lip 2010, o 17:48
Posty: 26
Lokalizacja: Wrocław

Offline
Ogólnie dzieciaki nie wiedziały, jak się z tym obchodzić i prawie codziennie ktoś lądował w szpitalu. Moim zdaniem jest to poważny problem i różnego rodzaju zakazy nie rozwiążą go, wręcz przeciwnie. Wcześniej państwo miało minimalną kontrolę nad tym, teraz nie mają żadnej. Przez podjęte działania przenieśli dopalacze w szarą strefę i sami związali sobie ręce. Teraz problem będzie podobny do tego z narkotykami. Zero kontroli składu, sprzedaży, importu...

Robienie czegoś pod publiczkę zawsze prowadzi do nikąd… :shock:

Myślałem, że nigdy tego nie powiem, ale w końcu któraś z partii politycznych będzie musiał podjąć decyzję o legalizacji miękkich narkotyków.

Sam jestem przeciwnikiem dopalaczy i narkotyków, ale niestety zakazany owoc kusi najbardziej, a w Polsce nie ma narzędzi, które skutecznie odstraszałyby od sprzedaży i używania tego rodzaju substancji. :ugeek:


 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dopalacze
PostNapisane: 28 lis 2010, o 10:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 sie 2010, o 20:24
Posty: 20
Lokalizacja: Rawicz

Offline
A ja jestem w pełni uznania dla osób, które potrafią spożywać coś, co jest "produktem kolekcjonerskim", nie ma podanego składu na etykiecie, produkowane jest przez nastolatków i nie jest testowane. :shock:

_________________
Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytając o powód twego smutku, potrafi sprawić, że znów wraca radość.


 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dopalacze
PostNapisane: 6 mar 2011, o 23:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lis 2010, o 16:16
Posty: 9

Offline
Ogólnie łącze się z tymi osobami, które w sposób negatywny postrzegają dopalacze… Mój kolega jakiś czas temu wylądował w szpitalu przez to świństwo. Cudem udało mu się wyjść z tego...

Używanie i sprzedaż powinna być ścigana z urzędu… :roll:


 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dopalacze
PostNapisane: 6 kwi 2011, o 10:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 kwi 2011, o 10:06
Posty: 4
Lokalizacja: Tychy

Offline
Dopalacze to zupełna głupota już zdecydowanie bardziej przemawia do mnie używanie marihuany, (chociaż również nie jestem jej gorącym zwolennikiem) która jest pochodzenia naturalnego i nie zawiera, a przynajmniej nie powinna zawierać żadnych substancji chemicznym niewiadomego pochodzenia...

Jak można tak truć swój organizm... :!:


 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dopalacze
PostNapisane: 12 kwi 2011, o 15:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 kwi 2011, o 08:13
Posty: 4
Lokalizacja: Rawicz

Offline
Ja ma troszkę inne podejście do tego problemu. :D

Moim zdanie nie należy obwiniać za używanie dopalaczy osób młodych, gdyż w przeważającej większości są to osoby, które ze względu na swój wiek nie mają świadomości konsekwencji płynących z tego typu działań. Kierują się jedynie modą oraz tym, co aktualnie robią ich rówieśnicy.

Jedynymi odpowiedzialnymi są dorośli a przede wszystkim instytucje, które powinny stanowić takie prawo, aby tego typu procedery nie miały miejsca. :twisted:


 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dopalacze
PostNapisane: 13 kwi 2011, o 09:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 paź 2010, o 13:59
Posty: 53

Offline
Najlepsze jest jednak to, że polskie prawo pozwala na takie luki, że takie towary i tak są sprzedawane...
Jak wynikła cała ta sprawa... kumpel, który akurat pracował w jednym z takich sklepów... mimo iż sklep był zamknięty, to i tak co chwile miał tel i sprzedawał, że tak powiem na lewo...

Jak to się mówi , dla chcącego nic trudnego...


 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dopalacze
PostNapisane: 14 kwi 2011, o 08:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 kwi 2011, o 08:13
Posty: 4
Lokalizacja: Rawicz

Offline
Dokładnie... Same luki i niejasności, jeśli chodzi o dopalaczami. Próbuje się jedynie zatuszować problem, albo podejmować próby, które i tak nie przyniosą żadnego efektu... Kpina normalnie...

Witamy w Polsce kraju populizmu... Ha ha... :shock:


 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dopalacze
PostNapisane: 14 kwi 2011, o 08:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 paź 2010, o 13:59
Posty: 53

Offline
ale wystarczy sam fakt, że sprzedaje się je jako artykuły kolekcjonerskie....


 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dopalacze
PostNapisane: 1 maja 2011, o 19:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 kwi 2011, o 08:13
Posty: 4
Lokalizacja: Rawicz

Offline
Jasne… :) Z traktowaniem dopalaczy jako artykuł kolekcjonerski to już totalne przegięcie. Trzeba być totalnym ignorantem żeby w to uwierzyć i nie widzieć, że to zabieg, który miał jedynie obejść przepisy i pozwolić na legalną sprzedaż.

Absurd…


 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dopalacze
PostNapisane: 9 maja 2011, o 08:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 paź 2010, o 13:59
Posty: 53

Offline
ale tak można było ominąć prawo... ;/


 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dopalacze
PostNapisane: 1 lip 2013, o 15:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 kwi 2011, o 17:13
Posty: 9
Lokalizacja: Poznań

Offline
Niestety to są polskie reali, chociaż trzeba przyznać, że ostatnio temat ucichł... W mediach i w realnym życiu...


 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dopalacze
PostNapisane: 23 sty 2014, o 20:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 cze 2011, o 15:11
Posty: 9

Offline
Powiem szczerzę że nie byłam przekonana do działań podjętych przez nasze władze, ale jakby nie patrząc na opinie innych to praktycznie sklepy z dopalaczami zostały wyeliminowane, a przypadki zatruć zdarzają się sporadycznie.:)


 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dopalacze
PostNapisane: 2 paź 2014, o 21:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwi 2011, o 12:11
Posty: 3

Offline
Poziomka napisał(a):
Powiem szczerzę że nie byłam przekonana do działań podjętych przez nasze władze, ale jakby nie patrząc na opinie innych to praktycznie sklepy z dopalaczami zostały wyeliminowane, a przypadki zatruć zdarzają się sporadycznie.:)


Problem sklepów może i został rozwiązany natomiast w moim przekonaniu niewiele to zmieniło gdyż sprzedaż dopalaczy zeszła do podziemia. Nadal można je kupić

Jedynie, co się zmieniło to to, że nie ma już takiej ostentacyjnej sprzedaży. :shock:


 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


cron