Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Jaki bank wybrać, jeśli szukamy kredytu?
PostNapisane: 4 sty 2011, o 14:36 

Dołączył(a): 4 sty 2011, o 14:25
Posty: 2

Offline
Witam,

Zawsze zastanawiałem się, w jakich bankach najlepiej brać kredyty, gdy nastąpi taka potrzeba :?:

Okazuje się, że najtańsze kredyty oferują Banki Spółdzielcze, które istnieją na rynku polskim od wielu lat. Teraz to wiem, bo osobiście pracuję w jednym z nich na stanowisku kierownika filii i dlatego posiadam taką wiedzę. Porównałem ofertę banku, w którym pracuję z ofertami innych banków i różnica czasem jest kolosalna, jeśli chodzi o oprocentowanie i prowizję.

W razie potrzeby odwiedźcie dowolną jednostkę banku spółdzielczego, a sami się przekonajcie, że warunki są naprawdę korzystne. Jest ich kilkaset w całej Polsce…

A jakie jest wasze zdanie na ten temat, może znacie jakieś inne instytucje (banki), które udzielają kredyty na preferencyjnych warunkach :?:

Pozdrawiam.


 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Jaki bank wybrać, jeśli szukamy kredytu?
PostNapisane: 18 sty 2011, o 13:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2010, o 19:28
Posty: 8

Offline
Podzielam twoje zdanie co do Banków Spółdzielczych. Moja mama niedawno brała u nich niewielki kredyt konsumencki i koszty obsługi są naprawdę minimalne. Nieporównywalnie niższe od tych w innych bankach. ;)

Zastanawiam się dlaczego jedne instytucje mogą sobie pozwolić na niskie koszty obsługi kredytu (odsetki, prowizje) a inne ,,zdzierają" nieziemskie pieniądze :?:


 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaki bank wybrać, jeśli szukamy kredytu?
PostNapisane: 16 cze 2011, o 10:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2011, o 06:10
Posty: 5

Offline
XXX napisał(a):
Podzielam twoje zdanie co do Banków Spółdzielczych. Moja mama niedawno brała u nich niewielki kredyt konsumencki i koszty obsługi są naprawdę minimalne. Nieporównywalnie niższe od tych w innych bankach. ;)

Zastanawiam się dlaczego jedne instytucje mogą sobie pozwolić na niskie koszty obsługi kredytu (odsetki, prowizje) a inne ,,zdzierają" nieziemskie pieniądze :?:

Zapewne wynika to z faktu, że każdy bank ma własną politykę kredytową. Jedne są instytucjami typowo komercyjnymi, których działalność jest skierowana na osiągnięcie coraz to lepszych wyników (kwartalnych, półrocznych, rocznych), a inne prowadzą politykę mniej agresywną i mogą sobie pozwolić na korzystniejsze z punktu widzenia przeciętnego zjadacza chleba warunki np. Banki Spółdzielcze.

Nie wypacza to jednak tego, że każdy bank zarabia na kredytobiorcy…

Moja rada jest taka:

W momencie, gdy zdecydujemy się na zaciągnięcie kredytu porównajmy oferty wszystkich banków bez względu na ich powszechną opinię, ponieważ banki okazjonalnie przygotowują ciekawe promocje.

Nie mówię w tym miejscu o "instytucjach" typu Provident , Skok czy ogłoszeniach szybkiej pożyczki bez zaświadczeń w gazecie czy z ulotek, bo na tym możemy stracić i popaść w dodatkowe kłopoty.

Pozdrawiam i życzę jak najmniej sytuacji, w których będziemy zmuszenia do zaciągnięcia kredytu.


 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaki bank wybrać, jeśli szukamy kredytu?
PostNapisane: 27 lip 2011, o 09:20 

Dołączył(a): 27 lip 2011, o 09:16
Posty: 2

Offline
Ciężko coś wybrać, bo ofert jest bardzo wiele i nie każde są dla konsumenta korzystne jak na pierwszy rzut oka przedstawia to bank… Polecam poszukać na jakimś wyspecjalizowanym portalu, który daje możliwość porównywania sobie ofert z wielu banków.

Powodzenia.


 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaki bank wybrać, jeśli szukamy kredytu?
PostNapisane: 1 lip 2013, o 15:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 cze 2011, o 15:19
Posty: 6

Offline
Najtańszy...:). Poszukaj w spółdzielczych...


 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaki bank wybrać, jeśli szukamy kredytu?
PostNapisane: 16 gru 2013, o 00:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 cze 2011, o 15:12
Posty: 4

Offline
Jakieś lokalne banki, nie molochy... Przy obecnie spadających stopach procentowych powinny zaproponować nam całkiem korzystne oprocentowanie kredytu.

Ja staram się jak tylko mogę unikać zadłużania się, które staje się powoli standardem i czymś naturalnym - zachodnioeuropejskim...


 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaki bank wybrać, jeśli szukamy kredytu?
PostNapisane: 21 sty 2014, o 21:30 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 kwi 2011, o 22:03
Posty: 3

Offline
Proponuję kredyt w Banku Pekao S.A.

Kredyt, z którego sam skorzystałem a który jest oparty o zmienne oprocentowanie, które zaś jest uzależnione od stóp procentowych. Obecnie mamy tendencje, że Rada Polityki Pieniężnej obniża stopy procentowe a co za tym idzie kwota kredytu do spłacenia może nam spadać, o czym sam się przekonałem.

Gorąco polecam.


 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaki bank wybrać, jeśli szukamy kredytu?
PostNapisane: 30 paź 2014, o 15:30 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 gru 2011, o 11:21
Posty: 3

Offline
Spółdzielcze, lokalne chyba na chwilę obecną nie mają konkurencji. Mimo obniżek stóp procentowych większość banków nadal ma oferty z dość wysokim oprocentowaniem.


 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


cron